Zima w Świeradowie Zdroju

Zima jest okresem, który do Świeradowa Zdroju przyciąga każdego roku największą liczbę turystów oraz gości (coraz częściej także tych zza zachodniej granicy). Nie ma w tym nic dziwnego, Świeradów znajduje się bowiem w bliskich sąsiedztwie Sudetów, znaleźć możemy tutaj liczne mniejsze jak i większe wzniesienie, na których rozsiane są stoki oraz wyciągi przygotowane pod potrzeby nawet najbardziej wybrednych i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów.

Stoki, podobnie jak wyciągi w Świeradowie Zdroju są świetnie przygotowane przed każdym sezonem. Obecność nowoczesnych maszyn sprawia, że na każdym stoku przez wiele miesięcy utrzymuje się odpowiednia warstwa śnieżnego puchu. Ich właściciele jak i osoby odpowiedzialne za ich utrzymanie zapewniają możliwość wielogodzinnej rozrywki, także po zmroku jak i w nocy stoki są bowiem cały czas kontrolowane i wyposażone w mocne i dokładne oświetlenie.

Na tokach w Świeradowie najczęściej spotkać możemy narciarzy. Narty w Świeradowie Zdroju rzeczywiście cieszą się ogromną popularnością dużej grupy przyjezdnych, gości oraz turystów. Miasto pracowało na swoją renomę wiele lat, dzisiaj jednak przynosi to coraz bardziej widoczne efekty.

Po udanym i męczącym dniu na stoku przychodzi pora na odpoczynek oraz relaks w cieple – zima w górach jak wiadomo potrafi być bowiem bardzo mroźna. Miasto posiada na szczęście bardzo rozbudowane zaplecze noclegowe, kwatery w Świeradowie Zdroju to możliwość wyboru z pośród naprawdę szerokiej gamy pensjonatów i gościńców, a także bardziej luksusowych form zakwaterowania między innymi willi, czy też apartamentów.